Treść strony

Zapraszamy na przyrodniczy spacer „Śladami Theodora Fontane po Dąbroszynie”.

Będziemy spacerować po dawnych dobrach dąbroszyńskich, podziwiać przyrodę współczesną, ale też szukać jej historycznych fragmentów, nawiązujących do dawnego biegu rzeki Warty, czy działalności lądolodu. Zastanowimy się jak wyglądał park pałacowy widziany oczyma znanego niemieckiego podróżnika, reportera i farmaceuty Theodora Fontane. Spróbujemy dotknąć tych samych pni drzew, których dotykać mógł wielki pruski władca Fryderyk Wielki. Przysiądziemy w tych samych miejscach widokowych, w których młody Fryderyk mógł spotykać się z piękną i wrażliwą właścicielką Dąbroszyna Luisą Eleonorą von Vreech.

 

Spacerować będziemy w niedzielę, 20 września. Spotykamy się o godz. 9 rano w parku pałacowym w Dąbroszynie pod miłorzębem. Według źródeł, należy on do największych w kraju drzew tego gatunku. Obwód jego pnia liczy sobie aż 310 cm!

Wycieczka potrwa ok 2-2,5 godz. Ze względów epidemiologicznych na wycieczkę zabierzemy tylko pierwszych piętnaście osób, które zgłoszą się do nas telefonicznie: 957524026 lub mailowo: edukacja@pnujsciewarty.gov.pl Prosimy zabrać ze sobą maseczki oraz odpowiednią odzież - buty terenowe i długie spodnie.

Wycieczka organizowana jest w ramach projektu " Z parku do parku- z Theodorem Fontane w poszukiwaniu skarbów dziedzictwa przyrody i kultury".

 

  • Logo projektu

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2824110
osobą na stronie