Treść strony

Zapraszamy na wakacyjne spacery po Parku

Dostępne wszystkie spacery! Mapy do pobrania na końcu artykułu.

Czasy są wyjątkowe więc i nasze wakacyjne spotkania będą w tym roku inne niż w poprzednich latach. Chcąc ograniczyć kontakt między odwiedzającymi Park przygotowaliśmy specjalne spacery z zadaniami do samodzielnego wykonania.

Tematy spacerów

Aby było ciekawiej zadania na naszych spacerach będą tematyczne!

Zapraszamy na:

 • Spacer z Wodnikiem Szuwarkiem
 • Spacer Zmysłów
 • Spacer Wiedźmina
 • Spacer Kolorów
 • Spacer Szlakiem Skarbów z Mokradeł

Każdy z nich będzie prowadził inną trasą. Spacery będą miały swoje premiery w kolejnych tygodniach lipca. Będzie można wziąć w nich udział do końca wakacji.

Jak wziąć udział w spacerze?

W spacerze może wziąć udział każdy! Najlepiej z drużyną (rodziną, znajomymi) ale można też przebyć je samemu. Zadania doskonale nadają się do wykonywania z dziećmi.

Mapy spacerów będziemy publikować na naszej stronie internetowej. Na każdej mapie będą zaznaczone miejsca, w których należy szukać zadań ukrytych w terenie. Aby odczytać zadanie potrzebny będzie telefon z czytnikiem QR-kodów i dostępem do Internetu. Ale nie martwcie się! Jeśli ktoś z Was nie lubi posługiwać się nowoczesnymi technologiami – uproszczone wersje zadań będą również się znajdować w terenie.

Na spacer należy zabrać ze sobą:

 • Notatnik lub kilka kartek
 • Coś do pisania
 • Coś do robienia zdjęć i nagrywania np. aparat fotograficzny, telefon (nie jest to obowiązkowe ale zalecane)
 • I koniecznie dobre humory i dużo kreatywności :)
 • Na niektórych spacerach może się przydać telefon z czytnikiem QR-kodów. Aplikację do odczytania QR-kodów można bezpłatnie pobrać z internetu np. QRbot

Spacer, spacer i co potem? Relacja!

Pierwszym etapem każdego spaceru niech będzie wymyślenie nazwy dla swojej drużyny! A gdy już drużyna ruszy w teren i będzie wykonywać zadania – zachęcamy do zrobienia z tego relacji! Mogą to być zdjęcia z krótkim opisem, rysunki, filmiki – co tylko Wam przyjdzie do głowy.

Wakacyjny konkurs!

Każdą drużynę zachęcamy do przesłania do nas relacji stworzonej na spacerze. Można ją będzie udostępnić na specjalnym wydarzeniu na Parkowym Facebooku lub wysłać do nas mailem na adres edukacja@pnujsciewarty.gov.pl – wtedy my ją tam udostępnimy.

Co musi się znaleźć w relacji:

 • Nazwa drużyny. Jeśli drużyna zdecyduje się na przejście kilku spacerów, najlepiej by było gdyby jej nazwa była przy każdej relacji taka sama. Nazwa nie musi zawierać nazwiska członków drużyny a wręcz zachęcamy aby była związana z przyrodą!
 • Liczba członków drużyny.
 • Dokumentacja fotograficzna, filmowa, dźwiękowa, opisowa, rysunkowa lub jaka tylko przyjdzie drużynie do głowy. Relacja powinna dokumentować wykonanie co najmniej połowy a najlepiej wszystkich zadań.

Na początku września spośród zgłoszonych relacji wybierzemy 3, które nam się najbardziej podobają!

Czwartego zwycięzcę będziecie mogli wybrać Wy, posiadacze konta na Facebooku - zostawiając jak najwięcej reakcji pod wybraną relacją.

Każda drużyna może zgłosić 5 relacji – po jednej z każdej trasy.

Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie.

Zapraszamy do zabawy!

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2758120
osobą na stronie