Treść strony

Wieści z Muzeum

Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Słońsku z zewnątrz wygląda na ukończony, ale w środku cały czas trwają prace nad aranżacją wystawy.

Tworzenie od podstaw maszyn edukacyjnych, gier manualnych i multimedialnych to nie lada wyzwanie. Grono ludzi codziennie głowi się nad tym jak urozmaicić turystom pobyt w muzeum. Jednocześnie pamiętamy o tym, żeby przekazywać najistotniejsze informacje o Parku w najbardziej przystępny sposób.

Jedna z głównych atrakcji naszego muzeum to wirtualny lot balonem. Do gondoli balonu poprowadzi odwiedzających przeszklony taras. Pod spodem, na obniżonej podłodze, wyświetlona zostanie prezentacja ukazująca Park Narodowy „Ujście Warty” z perspektywy lecących ptaków. Dzięki temu, że sala będzie wypełniona projekcjami, zwiedzający odniosą wrażenie latania balonem wśród chmur. Podczas wirtualnej wycieczki „podróżni” zobaczą miejsca, w których ptaki zakładają gniazda, zdobywają pokarm i odpoczywają w czasie wędrówki. Lektor zwróci uwagę na poszczególne elementy krajobrazu pojawiające się w trakcie lotu. Będzie to także okazja, żeby dowiedzieć się dlaczego Park jest wyjątkowy i unikatowy w skali Europy.

Lot balonem to tylko jedno z wielu stanowisk, przy których można dobrze się bawić i pogłębić wiedzę o Parku.

    [treść archiwalna]
  • autor: Hanna Mierzwa, data: 2020-05-12
  • Logo Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej i...
      [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2927914
osobą na stronie