Treść strony

Informacja dla turystów

Informujemy, że od 31.03. rozpoczną się weekendowe dyżury w siedzibie Parku. Od 10.00 do 18.00 będzie można wejść na wieżę widokową w Chyrzynie (odpłatnie) oraz zakupić nasze wydawnictwa i licencje. W dni robocze, również będzie można wejść na wieżę widokową i do Przyrodniczego Ogrodu Zmysłów oraz zakupić wydawnictwa po godzinach urzędowania czyli od 15:30 - 18:00. 

Poziom wody w Parku ulega ciągle niewielkim wahaniom. Aktualnie woda opada i odsłonił się dojazd na ścieżkę "Ptasim szlakiem".

Sama ścieżka "Ptasim szlakiem" oraz większość ścieżki "Mokradła" są dostępne.

Na ścieżce przyrodniczej „Ptasim Szlakiem” nasza infrastruktura została nadgryziona przez bobry. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z niej. Będziemy ją sukcesywnie naprawiać.

Szczególną uwagę prosimy zachować również na ścieżce przyrodniczej „Mokradła”. Tam również bobry bardzo intensywnie gospodarowały. Bardzo dobrze widoczne są ślady ich obecności: zgryzy, tropy, kopczyki zapachowe i….. niestety liczne dziury bobrowe w drodze. Nie wszystkie dziury się już zapadły, dlatego należy stąpać uważnie, gdyż ścieżka może się miejscami zapaść. Tutaj również staramy się jak najszybciej zabezpieczyć te dziury. Natomiast w drugiej części ścieżki czeka niespodzianka. Na samym środku ścieżki powstało gigantyczne żeremie – czyli dom bobrów. Zostało ono już opuszczone przez budowniczych ale można je dokładnie obejrzeć. Aby przejść dalej ścieżką prosimy omijać żeremie od strony łąki, nie od strony kanału ponieważ od strony kanału znajduje się szerokie wejście do żeremia. Aktualnie dostępne jest początkowe 600 m. Końcowy odcinek znajduje się jeszcze pod wodą.

Na obu ścieżkach nie ma jeszcze tablic edukacyjnych a na ścieżce "Ptasim Szlakiem" nie ma toalet. Jest to spowodowane możliwością ponownego podniesienia się poziomu wody i zalania ścieżek.

  • autor: Olga Betańska
  • Ścieżka przyrodnicza "Ptasim Szlakiem" (fot. D. Wypychowska)
  • Uszkodzona przez lód zwyżka na ścieżce przyrodniczej...
  • Podgryziona przez bobry infrastruktura na ścieżce...
  • Żeremie na ścieżce przyrodniczej "Mokradła" (fot. O...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1743462
osobą na stronie