Treść strony

Zapraszamy na Światowy Dzień Mokradeł

Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Mokradeł, które odbędą się 4 lutego o godzinie 10.00 w Chyrzynie.

Impreza nawiązuje do ustanowienia w irańskim mieście Ramsar Konwencji o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptaków wodnych i błotnych.  Park Narodowy „Ujście Warty” jest jednym z najcenniejszych w Polsce obszarów podmokłych i został wpisany na Listę Konwencji Ramsar w 1984 r. (wówczas jako rezerwat przyrody „Słońsk”).

Nadchodzący Światowy Dzień Mokradeł obchodzony będzie pod hasłem "Mokradła dla zrównoważonej przyszłości miast" (Wetlands for a sustainable urban future). Hasło to ma na celu uświadomienie roli mokradeł w miastach.

W ramach obchodów Światowego Dnia Mokradeł w Chyrzynie przewidujemy m.in. część artystyczną, przygotowaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kostrzynie nad Odrą, warsztaty origami „Tereny podmokłe z papieru”, projekcję filmu Tomasz i Michała Ogrodowczyków „Bagna są dobre!” oraz wycieczkę terenową z przewodnikiem.

Wycieczka rozpocznie się około 12.00. Obowiązuje transport we własnym zakresie. Uwaga!: Można wziąć udział w samej wycieczce.

  • autor: Olga Betańska
  • Plakat Światowego Dnia Mokradeł w Parku Narodowym "Ujście...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 1652900
osobą na stronie