Opis wystawy

Opis wystawy

Ośrodek Muzealno - Edukacyjny Parku Narodowego „Ujście Warty” mieści się w Słońsku przy drodze krajowej nr 22. Interaktywna ekspozycja zadowoli każdego: młodszego i starszego, laika i pasjonata przyrody. Każda z ośmiu tematycznych sal wyposażona jest w najnowocześniejsze zdobycze technologii.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest wirtualny lot balonem nad Parkiem Narodowym „Ujście Warty”. To jedyna okazja, żeby zobaczyć teren z lotu ptaka. Niewątpliwie dużo emocji wzbudzi wirtualny rejs łodzią po nieudostępnionych turystycznie wodach Parku. A to dopiero kilka ze zdumiewających atrakcji…

Jedną z sal wystawowych urządziliśmy w samolocie transportowym! Wewnątrz kryje się odpowiedź na odwieczne pytanie – co było pierwsze: jajo czy gęś? Po zaspokojeniu głodu wiedzy polecamy spacer po makiecie torfowiska. Spokojnie, akurat to bagno Was nie wciągnie. Dla ciekawych podwodnego życia przygotowaliśmy akwaria z krajowymi gatunkami ryb. Na pewno dla niektórych z Was sama wizyta w Ośrodku to za mało i chętnie wybierzecie się w teren. W planowaniu wycieczki po Parku i okolicach przydadzą się turystyczne aplikacje dostępne na końcu ekspozycji. A wisienką na torcie przyrodniczych tematów jest sala opowiadająca historię Błot Warciańskich i ich mieszkańców.

Po zwiedzaniu Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego zapraszamy do muszli odsłuchowej znajdującej się z tyłu budynku. Dzięki specjalnej konstrukcji muszla zbiera i wzmacnia dźwięki z otoczenia.

KUP BILET

 

  • Wirtualny lot balonem Fot. Wioletta Chara
  • Rejs Łodzią Fot. Wioletta Chara
  • Sala Rzeka Fot. Wioletta Chara