Treść strony

TURYSTYKA W PARKU NARODOWYM "UJŚCIE WARTY"

  • Obserwatorzy ptaków (fot. M.M.-O.)

Walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Parku Narodowego „Ujście Warty” powodują, że jest on doskonałym miejscem do uprawiania różnych form ekoturystyki. Nadwarciańskie rozlewiska są szczególnie chętnie odwiedzane przez obserwatorów ptaków i innych miłośników przyrody. Z uwagi na stosunkowo niewielkie natężenie ruchu turystycznego, teren ten przyciąga również amatorów rozległych przestrzeni, ciszy i spokoju.

Park można zwiedzać przez cały rok, od świtu do zmierzchu, wyłącznie po udostępnionych do tego celu drogach. Część z nich jest udostępniona do ruchu samochodowego, inne do pieszego i rowerowego. Przed wejściem do Parku, warto zapoznać się z regulaminem udostępniania, który znajduje się m.in. na wszystkich głównych drogach prowadzących do Parku. Wstęp lub wjazd na drogi jest możliwy dopiero po zejściu z nich wody! W przypadku grup zorganizowanych (powyżej 20 osób) istnieje obowiązek zgłaszania pobytu w Parku (w siedzibie Parku lub u konserwatorów obwodów ochronnych tel. 095 752 40 26; 752 40 27). Istnieją również ograniczenia dotyczące biwakowania, filmowania i nagrywania przyrody, dlatego też najlepiej przed wizytą zapoznać się szczegółowo z zarządzeniami dotyczącymi udostępniania Parku.

Korzystając z walorów przyrodniczych Parku, pamiętajmy, że najważniejszym celem powołania i istnienia Parku jest ochrona jego przyrody. Wszelkie inne formy udostępniania: turystyka, edukacja, badania naukowe muszą być podporządkowane ochronie przyrody.


Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3157383
osobą na stronie