Zobacz wszystkie aktualności

Poradnik dla turysty

Zwiedzanie zacznij od….

Zwiedzanie Parku Narodowego "Ujście Warty" najlepiej zacząć od Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego w Słońsku. Zwiedzisz tam nowoczesną wystawę dotyczącą przyrody i historii regionu ale przede wszystkim uzyskasz tam informację turystyczną. Godziny otwarcia, ceny biletów i inne informacje o Ośrodku znajdziesz tutaj.

W terenie – ścieżki przyrodnicze

Jeśli chcesz spędzić czas na łonie natury wybierz jedną z naszych ścieżek przyrodniczych. Wstęp do parku jest bezpłatny.

Informacje o ścieżkach przyrodniczych znajdziesz:

Do wyboru masz:

W terenie – wieże widokowe

Przyrodę Parku możesz obserwować też z wież widokowych. Lokalizację wież znajdziesz na mapie a ich listę w zakładce „Atrakcje w Parku” (na dole).

Utrudnienia

Gdy już wybierzesz miejsce, które chcesz odwiedzić – sprawdź czy jest ono dostępne. Wszelkie ograniczenia czy utrudnienia (np. z powodu wysokiego poziomu wody) znajdziesz na naszej mapie i w aktualnościach.

Wycieczka z psem

Z psem możesz spacerować w Parku wyłącznie na terenie obwodu ochronnego Polder Północny – Witnica (część Parku na północ od Warty). Możesz się wybrać na przykład na ścieżkę przyrodniczą „Olszynki”, „Na dwóch kółkach przez Polder Północny” czy ścieżkę spacerową „Torfianka”. Pamiętaj aby swojego pupila trzymać na smyczy!

W pozostałej części Parku obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Zakazy nie dotyczą psów asystujących osobom niepełnosprawnym.

Najciekawsze dla dzieci

Gdy planujesz wycieczkę z dziećmi zacznij od Ośrodka Muzealno - Edukacyjnego w Słońsku. Jest to miejsce ciekawe również dla najmłodszych.

Miejsca najciekawsze do zwiedzania z dziećmi w terenie to:

  • Wieża widokowa na "Czarnowskiej Górce" z placem sprawnościowym
  • Ścieżka przyrodnicza „Olszynki”

Dyrekcja Parku w Chyrzynie

Informację turystyczną uzyskasz w Dyrekcji Parku w Chyrzynie tylko w dni robocze od 7.30 do 15.30. W pozostałe dni kieruj się do Ośrodka Muzealno – Edukacyjnego w Słońsku.

W Dyrekcji Parku znajduje się też wieża widokowa i Przyrodniczy Ogród Zmysłów. Są one czynne również w weekendy. Sprawdź godziny otwarcia.

Zasady zachowania w Parku Narodowym

Pamiętaj, że park narodowy to miejsce poświęcone przyrodzie!

Obowiązują tutaj określone zasady, m.in.:

  • można tu poruszać się wyłącznie po drogach udostępnionych do ruchu
  • nie można się tutaj poruszać po drogach, które są zalane
  • można tu przebywać tylko od świtu do zmierzchu
  • zachowaj ciszę i nie płosz zwierząt
  • zabierz swoje śmieci ze sobą
  • z psem spaceruj tylko w wyznaczonych miejscach (patrz wyżej)
  • kajakiem w Parku możesz pływać tylko po Warcie

Wszystkie zasady udostępniania znajdziesz w Zarządzeniu Dyrektora Parku Narodowego „Ujście Warty" w sprawie udostępnienia Parku Narodowego „Ujście Warty” w celach turystycznych.

Masz pytania?

Jeśli po zapoznaniu się z naszą stroną masz pytania lub wątpliwości – skontaktuj się z nami:

Wstecz