Zobacz wszystkie aktualności

  • Zalana Betonka Fot. K. Wypychowski

Wysoki poziom wody!

Poziom wody w Parku znów wzrasta. Woda przelewa się przez Betonkę utrudniając dojazd do ścieżki przyrodniczej "Ptasim szlakiem". Choć jeszcze wyzszym samochodem da się tam przejechać - nie polecamy tego robić. Wszystkie smary, oleje i inne zanieczyszczenia z podwozi trafają wtedy do wody. Prosimy abyście wybrali przejście w kaloszach zamiast przejazd samochodem zalanych miejsc poza Parkiem. W Parku obowiązuje zakaz poruszania się po zalanych drogach. 

Pod wodą cały czas znajduje się początkowy odcinek ścieżki przyrodniczej "Mokradła". W związku z tym większość ścieżki jest niedostępne - można spacerować jedynie na początkowych kilkuset metrach. 

Wysoki poziom wody obserwujemy także na Polderze Północnym. Na łąkach powstały piękne rozlewiska pełne ptaków. To jednak spowodowało, że pod wodą znalazł się także łąkowy odcinek ścieżki spacerowej "Torfianka". Aby ją przejść, trzeba kierować się alternatywna trasą - Drogą Środkową. Utrudnione jest także przejście Drogą Boborową poza granicami Parku - przez nią również przelewa się woda. Aby tam przejść, potrzebne są kalosze.

Akualny poziom wody można śledzić na naszym wykresie a dostępność ścieżek na interaktywnej mapie.

Wstecz