Zobacz wszystkie aktualności

Zapraszamy na Akcję Karmnik

Kolejny rok mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników ptaków na Akcję Karmnik. Będzie się ona odbywać co dwa tygodnie do końca lutego. Poniżej znajdziecie daty spotkań.

Co będziemy robić?

Głownym założeniem Akcji Karmnik jest obrączkowanie ptaków, które przylatują do karmnika. Uczestnicy naszego spotkania będą mieli szanse zobaczyć jak wygląda praca obrączkarza. Powiemy po co się obrączkuje ptaki i jak rozpoznać poszczególne gatunki. Pokażemy Wam też w jaki sposób odpowiedzialnie dokarmiać ptaki zimą. Uczestnicy samodzielnie wykonają tłuszczowe kule, które będzie można zabrać do własnego karmnika. 

Kiedy się spotykamy?

Spotkania będą się odbywać w następujących terminach:

  • 4 grudnia 2022 od godziny 7.30.
  • 18 grudnia 2022 od godziny 8.15. 
  • 15 stycznia 2023 od godziny 8.15.
  • 29 stycznia 2023 od godziny 8.00.
  • 12 lutego 2023 od godziny 7.30.
  • 26 lutego 2023 od godziny 7.00.

Akcja będzie trwała 5 godzin. Nie trzeba się zapisywać i można się dołączyć i odłączyć w dowolnym momencie. Zalecamy jednak być jak najwcześniej, ponieważ najwięcej ptaków przylatuje do karmnika wcześnie rano - wtedy jest największa szansa je zaobrączkować. W przypadku złych warunków poszczególne spotkania mogą zostać odwołane - śledźcie informacje na naszej stronie i profilu na Facebooku.  

Gdzie?

Spotkania będą się odbywać w siedzibie Parku Narodowego "Ujście Warty", adres Chyrzyno 1, 69-113 Górzyca. Pamiętajcie jednak żeby ciepło się ubrać - cała akcja będzie się odbywać na zewnątrz!

Kogo zapraszamy?

Każdego miłośnika przyrody! Spotanie będzie atrakcyjne zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Dzieci zapraszamy z opiekunami! 

  • autor: Olga Betańska, starszy specjalista ds. edukacji

Wstecz