Zobacz wszystkie aktualności

Sport dla każdego czyli rusza program EKOatleci

W najbliższą niedzielę w Parku Narodowym „Ujście Warty” rusza program EKOatleci.  Jest to ogólnopolska akcja której celem jest promowanie aktywnego spędzania czasu z rodziną. Autorami projektu są Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. 

Na terenie wszystkich 23 Polskich Parków Narodowych, we wrześniu i październiku, odbędą się zajęcia sportowe: krótkie marszo-biegi, gimnastyka na świeżym powietrzu itp. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów zrzeszonych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Oprócz części sportowej, na każdych zajęciach odbędzie się krótkie spotkanie z edukatorem z Parku Narodowego. Na zajęciach w Parku Narodowym "Ujście Warty" przekonacie się m.in., dlaczego „Bagno wciąga” 😊.

Pierwsze spotkanie w naszym Parku odbędzie się 12 września 2021 r. Zbiórka przy Starej Przepompowni Warniki w Kostrzynie nad Odrą o godz. 12:00. Zapraszamy dzieci w wieku 6-15 lat wraz z Opiekunami. Czas trwania jednych zajęć to około 90 minut. 

Zrób coś dla siebie i Rodziny. Zostań EKOatletą i przyjdź na zajęcia do Parku Narodowego.

Kolejne spotkania Ekoatletów w Parku Narodowym "Ujście Warty" odbędą się: 25 września; 3 paźdzernika; 16 października i 24 października.

Chętnych prosimy o zgłoszenia: dorota.wypychowska@pnujsciewarty.gov.pl lub 609226864. 

  • autor: Dorota Wypychowska
  • Plakat informacyjny EKOatleci

Wstecz