Treść strony

  • Wieża widokowa w Chyrzynie (fot. M.M.)

Wieża widokowa w Chyrzynie (wysokość około 20 m).

Oszklona wieża, będąca elementem budynku dyrekcji. Wstęp w godzinach urzędowania (dni robocze 7:30-15:30). Czasowo wieża jest udostępniana w innych terminach. Wstęp na wieżę jest płatny.

Wieża widokowa na Czarnowskiej Górce (wysokość ok 16 m.)

Na miejsce starej, drewnianej wieży, rozebranej kilka lat temu powstała nowa konstrukcja. Z górnego podestu widokowego na wysokości 11m rozciąga się piękny widok na nadwarciańskie rozlewiska. Pod wieżą znajdują się również parking, toalety i miejsce wypoczynkowe z ławkami i stołami. Jest to doskonałe miejsce na przystanek podczas zwiedzania Parku. Wieża i towarzysząca jej mała infrastruktura nawiązują stylem do budowli szachulcowych - tradycyjnej formy budownictwa, jeszcze do niedawna powszechnej w rejonie Ujścia Warty. Ponieważ ten typ budynków jest aktualnie w zaniku, dlatego w ten sposób staramy się przypomnieć o istnieniu szachulca.

Wieża widokowa „Olszynki” (wysokość około 6,8 m, najwyższy pomost na wysokości ok.3,8 m).

Drewniana, dwukondygnacyjna wieża, położona jest na terenie o.o. Polder Północny, dojazd od Kamienia Małego, około 2 km gruntową drogą w kierunku południowym. Położona jest przy ścieżce przyrodniczej „Olszynki”. Wieża dostępna jest bezpłatnie, przez cały rok.

Wieża widokowa przy Żółtej Drodze (pomost znajduje się na wysokości około około 3 m)

Niewielka  wieża widokowa jest usytuowana na terenie o.o. Polder Północny, przy ścieżce na dwóch kółkach przez "Polder Północny". Wieża udostępniona jest bezpłatnie, przez cały rok.

Wieża widokowa na ścieżce spacerowej "Torfianka" (o wysokości ok. 7 m)

Wieża stanowi element ścieżki spacerowej "Torfianka". Znajduje się przy Bobrowej Drodze. Jest to dobre miejsce do obserwacji ptaków gniazdujących i żerujących na łąkach Polderu Północnego.

Platforma widokowa "Betonka" (wysokość około 3 m).
Platforma widokowa położona jest na terenie o.o. Słońsk, przy ścieżce przyrodniczej „Ptasim Szlakiem”. Jest doskonałym miejscem do obserwacji ptaków gnieżdżących się lub żerujących na roztaczających się dookoła łąkach, pastwiskach i rozlewiskach. Znajduje się na terenie zalewowym, dlatego przy wyższym poziomie wody może być niedostępna. Wstęp na platformę jest bezpłatny.

Czatownie do obserwacji ptaków
Czatownia obok IV Mostu (przy trasie ścieżki przyrodniczej „Ptasim Szlakiem”)

Czatownia na pomoście pływającym "Olszynki"

Czatownia jest elementem infrastruktury ścieżki przyrodniczej "Olszynki".


 

  • Czatownia obserwacyjna przy ścieżce "Ptasim szlakiem"...
  • Platforma widokowa przy ścieżce "Ptasim szlakiem" (fot...
  • Wieża widokowa i parking "Olszynki" (fot. M.P.)

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3180045
osobą na stronie