Treść strony

Wieści z budowy

Prace nad gmachem Ośrodka Muzealno – Edukacyjnego w Słońsku powoli dobiegają końca. Z kolei roboty agrotechniczne, w tym sadzenie roślin, rozpoczęły się kilka tygodni temu. Drzewa i krzewy, które będą zdobić teren wokół Muzeum należą do gatunków rodzimych czyli takich, które naturalnie występują na obszarze naszego kraju. Postawiliśmy na nie, ponieważ wrosły w polski krajobraz, są odporne na niekorzystne warunki pogodowe oraz odpowiednie dla naszej fauny – dają schronienie i zapewniają pożywienie.

Coraz większy nacisk kładziemy na wystawę i wyposażenie Muzeum. Wewnątrz doskonale widać już podział na tematyczne sale i stanowiska multimedialne. Na ekspozycji wykorzystamy monitory dotykowe, zaawansowane projekcje oraz stanowiska odsłuchowe, które uatrakcyjnią zwiedzanie.

Jedną z ciekawszych aplikacji, którą będzie mogli wypróbować, jest gra interaktywna „Ptakom podobni”. Dzięki urządzeniu odczytującemu ruch użytkownika, „ożywicie” ptaka wyświetlanego na ekranie. Jednak nie wystarczy tylko machać ramionami, naśladując ruch ptasich skrzydeł. Niektóre gatunki ptaków preferują przemieszczanie się na piechotę, dlatego żeby je zaanimować potrzebne będą mięśnie nóg. Korzystając z gry przekonacie się czy jesteście podobni do dostojnie szybującego bielika, czy może do biegającego po łące derkacza.

  • autor: Hanna Mierzwa, data: 2019-12-13
  • logo Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej i...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2827613
osobą na stronie