Treść strony

Muzeum na bagnach "wypływa na powierzchnię"!

W lutym pogoda sprzyjała budowie muzeum. Zakończono prace ziemne - wylewanie ław i stóp fundamentowych, wykonano także i zaizolowano ściany fundamentów. Najniższy punkt wystawy muzeum – obniżona posadzka w sali „Lot balonem” – został osiągnięty. 2,5 metra pod ziemią – bo, na takiej właśnie głębokości znajdować się będą ekrany w podłodze pod lecącym balonem – emitowany będzie film ukazujący nadwarciańskie rozlewiska z lotu ptaka. Symulacja lotu, umożliwi zwiedzającym pokazanie wielkości Parku, jego bioróżnorodności, rozmaitości siedlisk, a także da możliwość obserwowania kluczy przelatujących gęsi czy żurawi. Dzięki zawieszeniu gondoli balonu wraz z kładkami w powietrzu oraz projekcji zarówno na ścianach, jak i na podłodze, po zaprzężeniu najnowszych technologii multimedialnych – odbierany obraz, do złudzenia przypominać będzie rzeczywisty. Sala „Lot balonem” stanowi najniżej położony punkt całego obiektu, reasumując zatem, muzeum „sięgnęło dna”, a teraz już tylko do góry!

                W pierwszym tygodniu marca na placu budowy pojawiły się prefabrykowane słupy żelbetowe i od razu przystąpiono do ich ustawiania. W liczbie ponad 40 sztuk wraz z dźwigarami z drewna podtrzymywać będą konstrukcję dachu.

                Od dzisiaj, powstający ośrodek Muzealno-Edukacyjny, będzie widoczny już z drogi krajowej nr 22 i systematycznie wpisywać się będzie w architekturę Słońska. 

 

  • autor: Adam Rzemieniecki , data: 2019-03-07
  • logo Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polskiej i...

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2274973
osobą na stronie