Treść strony

Dojazd

Samochód jest najwygodniejszym środkiem dojazdu do siedziby Parku, a także do miejsc, w których można zacząć jego zwiedzanie.

  • Siedziba Parku i "Przyrodniczy Ogród Zmysłów" znajduje się w miejscowości Chyrzyno ok. 3 km od Kostrzyna nad Odrą. Z Kostrzyna należy jechać drogą wojewódzką 22 w kierunku Słońska.
  • Ścieżka przyrodnicza "Mokradła" znajduje się na przeciwko siedziby Parku w Chyrzynie.
  • Na ścieżkę przyrodniczą "Ptasim Szlakiem" najłatwiej dojechać samochodem lub rowerem ze Słońska. Należy dojechać do Przyborowa a następnie podążać za kierunkowskazami na ścieżkę przyrodniczą.
  • Na ścieżkę przyrodniczą "Olszynki" najłatwiej dojechać od miejscowości Kamień Mały. W Kamieniu Małym zatrzymuje się szynobus linii Kostrzyn nad Odrą - Gorzów Wielkopolski. Do ścieżki można również dojechać samochodem (w Parku znajduje się parking) jednak stan techniczny dojazdowej gminnej drogi gruntowej powoduje, że mogą się po niej poruszać jedynie samochody z wyższym zawieszeniem.
  • Rower wydaje się być niezastąpionym środkiem lokomocji na całym obszarze Parku. Ze względu na znaczną długość tras, polecamy go raczej osobom przyzwyczajonym do kilkugodzinnego pedałowania. Przypominamy, że trasy wiodące przez obszar Parku, to drogi gruntowe, których stan nie zawsze jest dobry.

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3108960
osobą na stronie