Dnia 14.01.2016 r., w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą zostały przeprowadzone bezpłatne zajęcia pt. „Co żyje w wodzie?”.
„Mieszkał w Wiśle sum wąsaty...”. Tak brzmi początek znanego wiersza Jana Brzechwy i tak zaczynały się zajęcia dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kostrzynie nad Odrą, choć niewątpliwie lepiej pasowałoby „Mieszkał w Warcie sum wąsaty ...”
W dniu 30.01.2014 w Przedszkolu Niepublicznym Mali Eropejczycy w Kostrzynie nad Odrą odbyły się zajęcia w ramach realizowanego przez przedszkole projektu „Dzieci i Tupcio Chrupcio poznają zwierzęta.” Lekcje przeprowadził pracownik Parku Narodowego "Ujście Warty". Bohaterami tych zajęć były wróble.
W roku szkolnym 2012/2013 dzieci z przedszkola miejskiego nr 4 „Bajka” w Kostrzynie nad Odrą brały udział w spotkaniach edukacyjnych organizowanych przez Park Narodowy ”Ujście Warty” w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Kolorowy ptaków świat”.