Treść strony

  • Święto Jabłka w Buckow (fot. Roman Skudynowski)

Park na Święcie Jabłka w Buckow

W dniu 16 września 2017 r. , na zaproszenie Drei Eichen z Buckow,  naszego partnera w projektach Interreg VA, Park Narodowy „Ujście Warty” wystawił stoisko z akcesoriami edukacyjnymi tj.  złów rybę i odgadnij jak się nazywa, gatunki ptaków i odtwarzane ich głosy oraz czy łatwo trafić do budki lęgowej – rzut szyszkami.

  • Grupowe zdjęcie uczestników zawodów wędkarskich (fot...

Zawody wędkarskie

2 lipca 2016 r., na Wysokim Napięciu odbyły się zawody wędkarskie - spinningowe, organizowane przez Park Narodowy „Ujście Warty”. Konkurencja dotyczyła trzech kategorii: indywidualnej, drużynowej oraz największej ryby.  Po części terenowej zawodów, studenci WSPS przedstawili wynik projektu „Karma wraca”, dotyczącego problemu zaśmiecania Parku.

  • Stoisko Parku Narodowego "Ujście Warty" (Fot. Roman...

Święto Jesieni w zamku Trebnitz

17 września, w ramach polsko-niemieckiej współpracy uczestniczyliśmy w Święcie Jesieni w zamku Trebnitz. Święto odbywało się pod hasłem "Wokół jabłka i pomidora". Na naszym stoisku udzielaliśmy informacji, zachęcaliśmy zagranicznych gości do odwiedzin w naszym Parku oraz proponowaliśmy udział w zabawach. Można było spróbować ułożyć "Rybie domino", zaprowadzić ptaki do ich domu w "Ptasim labiryncie" oraz spróbować złowić rybę.
  • Święto Ryby - Przyborów

Park Narodowy "Ujście Warty" na Święcie Ryby w Przyborowei

Dnia 09.08.2014 r. w Przyborowie odbyły się obchody Święta Ryby, których organizatorem była Gmina Słońsk. W obchodach Święta wziął udział Park Narodowy „Ujście Warty”.

  • -

Park Narodowy "Ujście Warty" uczestniczył w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej w Żabicach

Dnia 15.05.2015 r., w Szkole Filialnej w Żabicach odbył się XIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej. Rok 2015 jest Międzynarodowym Rokiem Światła, stąd konkurs przebiegał pod hasłem „Zadbaj o ciemne niebo”. 

  • Dzieci bawią się w grę edukacyjną pn. Rybie Domino

Park Narodowy "Ujście Warty" na Festynie Ekologicznym w Zielonej Górze

Dnia 12 czerwca 2015 r., w Zielonej Górze odbył się, organizowany przez WFOŚiGW i Regionalną Rozgłośnię Polskiego RADIA ZACHÓD,  Festyn Ekologiczny. 

  • Stoisko Parku podczas "Kostrzyna na Fali" (fot .D...

"Kostrzyn na Fali"

W ostatnią sobotę, 3 czerwca,  mieliśmy  przyjemność uczestniczyć w imprezie "Kostrzyn na Fali". W nawiązaniu do tytułu i charakteru imprezy, na naszym stoisku gościły głównie ryby. Oczywiście tylko jako bohaterki gier i zabaw edukacyjnych. Odwiedzający  mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozpoznawaniu ryb zamieszkujących okoliczne wody, zarówno tych, które są łowione przez wędkarzy ...

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3157384
osobą na stronie