Treść strony

"SEKRETY SSAKÓW"

W okresie od września 2011 r. do listopada 2014 r. w Parku Narodowym "Ujście Warty" został zrealizowany program edukacyjny pt. "Sekrety ssaków". Był on skierowany do najmłodszych uczniów z okolicznych szkół (klasy I-III). W ciągu kolejnych trzech lat mogli oni poznawać tajemnice z życia wybranych gatunków ssaków Parku Narodowego "Ujście Warty". Cykl rozpoczynały zajęcia o bobrze. Zajęcia w następnym roku dotyczyły ssaków parzystokopytnych, a cykl zamykały zajęcia o ssakach drapieżnych. Uczniowie podczas zajęć mogli zapoznać się z wyglądem, budową, przystosowaniem do środowiska oraz biologią wybranych gatunków. Zajęcia prowadzone były w salach ćwiczeń, ale również w terenie, dzięki czemu uczestnicy mogli zapoznać się nie tylko z teorią dotyczącą wybranych gatunków ssaków, ale również nauczyć się odnajdywania śladów bytowania tych zwierząt w terenie. (A.J.)

  • -

BÓBR

We wrześniu 2011 r. odbyły się zajęcia poświecon bobrom, otwierające cykl zajęc pn. "sekrety ssaków"  Celem zajęć było bliższe poznanie biologii bobra i jego przystosowań do środowiska.

  • dzik (fot. K.W.)

SSAKI PARZYSTOKOPYTNE

W październiku 2013 r., przeprowadzono 2-godzinne warsztaty „Ssaki przystokopytne”, które odbyły się w ramach cyklu zajęć „Sekrety ssaków”. Zajęcia były skierowane do uczniów 2 klas Szkół Podstawowych z Gmin: Słońsk, Krzeszyce, Kostrzyn nad Odrą, Górzyca, Witnica.

  • zajęcia "ssaki drapieżne" (fot. D.W.)

SSAKI DRAPIEŻNE

W dniach od 23.09.2014 r. do 03.11.2014 r. przeprowadzono 2-godzinne warsztaty „Ssaki drapieżne”, które odbyły się w ramach cyklu zajęć „Sekrety ssaków”. Zajęcia były skierowane do uczniów 3 klas Szkół Podstawowych z Gmin: Słońsk, Krzeszyce, Kostrzyn nad Odrą, Górzyca, Witnica.

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 3180122
osobą na stronie