Treść strony

KONKURS WIEDZY ORNITOLOGICZNEJ W 2014 R.

Już po raz VI w siedzibie Parku, w Chyrzynie, odbył się konkurs ornitologiczny  pn. Ptaki Parku Narodowego „Ujście Warty”. Po raz kolejny młodzi miłośnicy ornitologii mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące ptasich mieszkańców nadwarciańskich mokradeł.

Zwyczajowo, konkurs składał się z dwóch etapów: I – szkolny i II – finałowy. Do II etapu przechodziło po 2 uczniów z każdej szkoły.

Konkurs obejmował dwa główne elementy: rozwiązanie testu oraz wykonanie zadań praktycznych. Należało do nich m.in. rozpoznawanie ptaków po głosach, ogonach :) i oczywiście identyfikacja gatunków przedstawionych na zdjęciach. Jedno z zadań konkursowych nawiązywało do wystawy filatelistycznej Pana Mariana Jasickiego, która aktualnie jest prezentowana w Chyrzynie - zadaniem uczestników było rozpoznawanie ptaków umieszczonych na znaczkach pocztowych.

I Miejsce i tytuł Młodego Ornitologa 2014 r. zdobyła Weronika Baranowska z Gimnazjum w Słońsku. Niewiele mniej punktów uzyskała zdobywczyni II Miejsca -  Aleksandra Szukała z Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą oraz                    III - Dagmara Jachimowska z Gimnazjum w Krzeszycach.

Pozostali finaliści konkursu ornitologicznego, a jednocześnie wyróżnieni w konkursie to:

Marta Najda i Hubert Konieczny z Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą;

Karolina Kępa z Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą;

Łukasz Buchajczyk z Gimnazjum w Słońsku;

Mariusz Koźlarek z Gimnazjum w Krzeszycach

Natalia Dawkrzyc i Jakub Łapisz z Gimnazjum w Witnicy.

Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy i życzymy wielu pozytywnych wrażeń, jakie może dostarczyć fascynacja ornitologią. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczestników do konkursu.

(D.W.)

  • Uczestnicy II Etapu konkursu (fot. J.J.)

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2758051
osobą na stronie