Treść strony

KONKURS WIEDZY ORNITOLOGICZNEJ W 2013 R.

Od kilku lat, w październiku, Park Narodowy „Ujście Warty” organizuje Konkurs Ornitologiczny dla szkół gimnazjalnych z okolicy. Konkurs składa się z dwóch etapów: I-szkolnego, który ma wyłonić 2 osoby do reprezentowania szkoły w II etapie-międzyszkolnym, który odbywa się w Siedzibie PN”UW” w Chyrzynie.

W tym roku II etap odbył się 31 października. Wzięło w nim udział 8 drużyn ze szkół gimnazjalnych z: Kostrzyna nad Odrą, Górzycy, Krzeszyc, Słubic, Słońska, Witnicy i Smolnicy.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o ptakach występujących na terenie Parku Narodowego „Ujście Warty”, a ich rywalizacja była motywująca.

II etap konkursu składał się z testu oraz zadań praktycznych. Trzeba było m.in. popisać się znajomością gatunków ptaków występujących na trenie PN”UW”, rozpoznawaniem ich głosów, jak również znajomością biologii i wyglądu poszczególnych gatunków. W teście można było znaleźć pytania, które skłaniały do dłuższego zastanowienia np. W jakich siedliskach najchętniej gnieżdżą się czajki i krwawodzioby, czy zaznaczyć zestaw w którym znajdują się najrzadsze gatunki ptaków stwierdzonych na terenie PN”UW”.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą: Marta Najda i Agata Szeląg. II Miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą: Piotr Rozenblut i Rafał Jurcan, natomiast III Miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Krzeszycach: Dagmara Jachimowska i Mariusz Koźlarek.

Cieszymy się, że wśród młodzieży jest duża grupa osób żywo zainteresowanych ptakami, ich zwyczajami oraz siedliskiem, jakim jest Park Narodowy „Ujście Warty”.

Wszystkim finalistom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
 

wsteczwstecz

Dane adresowe

Park Narodowy „Ujście Warty”
Chyrzyno 1
69-113 Górzyca

Dane kontaktowe

tel. 95 7524027
fax: 95 7524027 w. 16
sekretariat@pnujsciewarty.gov.pl

Licznik odwiedzin

Jesteś 2757972
osobą na stronie